Asp.Net DataList Verilerine Büyükten Küçüğe Sıralayıp Veri Sınırı Koyalım

Geçenlerde yaptığım bir Asp.Net websitesinde yaşadım bu 2 sorunu.İnternette araştırmalar yaptım ama birebir Asp.Net Web Form için anlatan bir kaynak bulamadım.Çeşitli SQL komutlarına bakarak sorunumu hallettim.Eğer bu tür bir sorun yaşayan olursa diye bu makaleyi yazma kararı aldım.

 

Öncelikle verilerimizi DataList ile çekelim.Nasıl çekileceğini bilmiyorsanız internetten araştırmalar yapabilirsiniz.Bununla ilgili bir çok kaynak mevcut.

 

Verileri DataList ile gösterdikten sonra hangi sayfada gösterdiysek o sayfanın Code Behind kısmına gidip Page Load olayına şu kodları ekleyelim.

TOP 12 = Kaç adet veri çekilecek bunu belirler.

ORDER BY YemekID DESC, YemekAdi = En son girilen verilerden itibaren çekmeye başlıyor.Bunu dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 

Daha sonrasında verilerinizi çekmek için dizayn kısmını dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

 

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.