Bir Süredir Yoktum

Mart aylarının başlarından bu yana bir proje geliştiriyorum.Projenin yazılımı , tasarımı ve veritabanı programlaması bana ait.Projeye başlayalı 2 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen , birçok sorun ile karşılaştım.Ama çıkan sorunlara çözüm bulma konusunu severek yapıyorum.Yani sorunlara çözüm bulmak beni mutlu ediyor.Bir süredir blog yazısı yazamamamın sebebi buydu.

 

Ama Webmasto tarafından Nisan ayının web siteleri arasında yer almışım bu beni mutlu etti ve bu yazıyı yazma kararı aldım.

 

Projeyi herşey hazır halde 19 Mayıs 2014 tarihinde yayınlamayı planlıyorum.Öncelikle projenin patentini ve marka tescilini almam gerektiğini düşünüyorum.Dün randevu aldığım bir patent ofisine bugün gittiğimde kendileri yoktu , abimle o kadar yol yürümüştük birde.Daha sonrasında ise aklımda bana büyük oranda yarar sağlayacak bir sponsor bulunuyor.Onunla görüşmeler yapacağım.Reklamdı şuydu buydu derken 19 Mayıs’da İnşallah yayında olacak ilk projem.

 

Proje tutar mı bilemem ama eğer tutmazsa bir başka projeyle tekrardan çalışmalarımı devam ettireceğim.Ama daha önemlisi ailemin bu konuda desteklerini bende hiç esirgememeleri diye düşünüyorum.Onların hakkını kolay kolay ödeyemem.Bugün birşeyler yapıyorsam yada yapmaya çalışıyorsam onların payı gerçekten büyük.

 

Bugün öğleden sonra okuldan eve geldiğimde 2 ay boyunca uğraştığım projenin ve bir çok dosyanın bulunduğu oturumun açılmadığını hata verdiğini gördüm.Bayağı üzülmüştüm doğrusu , 1 buçuk 2 saat uğraştıktan sonra veri kaybetmeksizin oturumu açabildim ve proje dosyalarını yedekledim.Bundan sonra bu konuya daha dikkat etmem gerekiyor.

 

Okul derslerinede inceden inceden önem vermeye başladım.Yarın bir Fizik test kitabı almayı düşünüyorum.Gerçekten sorularını çözmek eğlenceli geldi.Keşke 1.dönem başlasaydım:) En azından başladım ya onada şükür.

 

Bu arada o kadar çok alışmışım ki yazıyı kaydederken bile CTRL + S ‘e basıyorum , ne ilginç:)

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.