Çocuk Oyunları

Çocuk oyunları deyince hiç şüphesiz en güzel oyunlar mario ile ilgili olanlardır. Mario, atariler ile hayatımıza giren ve günümüze kadar herkesin özellikle de çocukların eğlenerek oynadığı ender oyunlardandır. Tetris ve pinball gibi eski ama popüler kalabilen bir oyundur. Bu popülariteye hemen herkesin katkısı olsada en çok çocukların etkisi vardır. Çocuklar mario oyunlarını günümüzde büyük bir zevkle oynamakta olup onun hala en sevilenler arasında olmasını sağlamakta.

Mantar yeyince büyüyen, çiçek yeyince ateş gücü kazanan, duvarları kırabildiğimiz ve prensesi kurtarmak için uğraştığımız bu zevkli oyun günümüzde bir çok değişik modelde çıkmıştır. Yeni özellikler ve 3D görünümlü sürümleri bile vardır. Hatta mario su altında, mario uçuyor, mario restoran ve mario zombi ezme, gibi değişik ortamlar içinde tasarlanmış versiyonları mevcut. Oyunun sevmeyeni yok desek sanırız yanılmış olmayız. Çocukluğumuzun popüler oyunu günümüzde hala popüler ve hala büyük bir şekilde eğlendiriyor. Yeni çıkan bir çok çeşitteki mario oyunu da bu popülaritenin kanıtı. Oyun siteleri bile mario için özel kategoriler açıp burada sadece ona özel geliştirilmiş oyunları yayınlıyor. Sadece klasik mario değil içinde sevimli karakterimizin çektiği bir çok oyun büyük bir zevkle oynanıyor.

Aşırı derecede büyük fan gruplarına sahip bu oyunun çeşitli türlerini her sitede bulamazsınız. Özellikl yeni çıkan mario oyunlarını her site yayınlamaz. Bulunsa da sadece bir kaç oyunu yer alıyor. Bizim bu kategorideki oyunlar için önerimiz oyna.com sitesidir. Sitede hemen her çıkan mario oyunu yer almakta olup sık sık güncellenmekte.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.