Emekli Org. Teoman Koman Tutuklandı !

28 Şubat soruşturmasının geçen haftaki 5. dalgasında, dönemin kara ve hava kuvvetleri komutanları ve MİT Genel Sekreteri’yle birlikte adliyeye ifade vermeye giden emekli Jandarma Komutanı Teoman Koman, mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.

Koman, savcılığın itirazı üzerine bugün geçen hafta olduğu gibi yine nöbetçi Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gitti ve bu kez başka bir üye hakim tarafından tutuklandı.

Koman’ın yanı sıra geçen hafta serbest bırakılan emekli Korgeneral Kamuran Orhon ve Balyoz tutuklusu emekli Korgenaral Engin Alan da tutuklanmıştı.

28 şubat soruşturmasında geçen hafta dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Hikmet Köksal, Hava Kuvvetleri Komutanı Ahmet Çörekçi, Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman ve MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç’ın aralarında bulunduğu 9 emekli general, ifade vermek için adliyeye gitmişlerdi.

Savcılık bu isimler için tutuklama talep etmiş, nöbetçi Anlara 12. Ağır Ceza Mahkemesi de, Kara Kuvvetleri Komutanı Hikmet Köksal, Hava Kuvvetleri Komutanı Ahmet Çörekçi ve MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç’la birlikte 6 generalin tutuklanmasına; Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman, emekli Korgeneral Kamuran Orhon ve Balyoz tutuklusu emekli Korgeneral Engin Alan’ın ise serbest bırakılmasına karar vermişti.

Savcılığın itirazı üzerine bugün, 12. Ağır Ceza Mahkemesi serbest bırakılan Koman’ın tutuklanmasına karar verdi. Koman, geçen haftaki üye hakim tarafından yaşının 83 olması ve sağlık durumu gözetilerek serbest bırakılmıştı.

Ayrıca, 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklananların sayısı 60 oldu.

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir