Günden Güne Eriyor !

Microsoft’un baş belası olarak adlandırdığı Internet Explorer günden güne kullanım sayısı azalarak eriyor 🙁

Bir zamanlar belki tüm tarayıcılardan bile fazla kullanılan Internet Explorer ABD sınırlarının içinde yüzde 1’inde altına düştü.

Microsoft’tan yapılan açıklama şöyle : Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre 2001 yılında ilk kez yayınlanan Internet Explorer 6, Windows XP’nin tamamlanmasının hemen ardından ortaya çıkmıştı. Ancak Microsoft’un IE6Countdown.com adresine bakıldığında IE6′nın kullanım oranındaki ciddi düşüşler de göze çarpmıyor değil.

Tam tamına 10 yıllık yazılımı olan Internet Explorer’in sahibi Microsoft bunu her fırsatta dile getiriyor.Microsoft artık Internet Explorer kullanıcılarını yönlendirmek istiyor.

Avusturya, Polonya, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Norveç’te de ABD’de olduğu gibi IE6 kullanım oranı yüzde 1′in altına düşme eğilimine girmiş durumda.

Google'den Gelen Aramalar

  • bit ly

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

One thought on “Günden Güne Eriyor !”

Comments are closed.