Kazdağları Gezilecek Yerler Kaz Dağları Otelleri

Yunan mitolojisini korumaya devam ederek hala yaşatan, antik çağların esintisini taşıyan, içinde pek çok efsaneyi barındıran Kaz Dağları; eşine az rastlanır oksijeni, sadece burada yetişen yirminin üzerindeki bitkisi, bisiklet parkurları, trekking alanı, safari turları, göletleri, göl akarsu ve şelalesiyle su kaynaklarıyla tam bir doğa harikasıdır.

Antandros Antik Kenti

Kazdağı yakınlarında bulunan ve dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı bu antik şehir; tarihin izlerini, kalıntıları günümüze kadar taşımıştır.

Özellikler turistlerin ilgi odağı olan antik kent, Kazdağı’na gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Darıdere Tabiat Parkı

Mavi ve yeşilin birleştiği bir doğa cenneti olan Darıdere Tabiat Parkı, Oksijen cenneti olarak da ün salmıştır. İklimi coğrafi konumuna bağlı olarak değişkendir. Köknar kozalaklarından yapılan çayı ve çam kozalaklarından yapılan reçelini mutlaka tatmalısınız.

Kaz Dağları

Antik çağda İda dağı olarak biline Kaz Dağları, Oksijeni, bitki örtüsü ve efsaneleri ile ünlüdür. Dünyada sadece Kazdağları’nda yetişen yirmi bir çeşit bitki vardır. Trekking, safari ve bisiklet turları, muhteşem tabiatı, akarsuları, gölleri, şelaleleri ile sizi büyüleyecek farklı bir dünyaya götürecektir.

Kazdağları Gezilecek Yerler

Çanakkale Küçükkuyu

Kazdağları’nın civar köylerinden marinasıyla ünlü şirin bir yer. Küçükkuyu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, Küçükkuyu nerede yazısına da göz atabilirsiniz.

Çanakkale Küçükkuyu

Sarıkız Tepesi

Kazdağları’nın en yüksek tepesine, Sarıkız Tepesi denilmektedir. Efsaneye göre iftiraya uğrayıp babası tarafından kazlarla ölmesi için Kazdağlarının tepesine bırakılan ve daha sonra erdiği düşünülen Sarıkız Türbesi de buradadır.

Sütüven ve Hasan Boğuldu

Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti arasındaki uyum sizleri şaşırtacaktır. Cennet bir kesit imajı sergileyen bu şelale ve gölet saklı bir cennet gibidir. Hasan Boğuldu efsanesi Kazdağları bölgesinde çok bilinen bir hikayedir. Siz de bu hikayeyi kesinlikle İda Natura Otel’in www.idanaturalifestyle.com adresli sitesine giderek göz atmalısınız. Hasan ve Emine’nin muhteşem aşkı kesinlikle sizin de ilginizi çıkacaktır.

Sütüven-ve-Hasan-Boguldu

Zeus Altarı

Adakların adanıp, kurbanlar verildiği Zeus Altarı, süper, önü açık bir manzaraya sahiptir. Ağaçların içindeki bu mekanda ata binebilir, manzarayı seyrederek çayınızı içebilirsiniz.

Adatepe

Şirin, sevimli taş evlerle kaplanmış küçücük bir köy olan Adatepe, huzur veren imajıyla Kazdağları turunda görülmeye değer güzelliklerden biridir.

Yeşilyurt

Pansiyon ve otel cenneti diyebileceğimiz ihtişamlı kapılarıyla ünlü orijinalliğini korumaya devam etmiş Çanakkale şehrinde bulunan Kaz Dağları‘nın şirin bir köyü.

Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.idanaturalifestyle.com adresinizi ziyaret edebilir ve İda Natura Kazdağları Butik Otel ile iletişime geçebilirsiniz.

 

bu bir sponsor yazısıdır..

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir