mHotspot Programı İle Bilgisayarınızdaki Ağı Paylaşın!

Merhabalar,2 haftalık aranın ardındna tekrar yeni bir makale ile karşınızdayım.Dün yeni bir programla “mHotspot” ile tanıştım.Bilgisayarımda interneti Wireless ile kullanıyorum.Ana modem evimde değil.Wi-Fi zaman zaman zor çeksede girebiliyorum.Telefonumun Wi-Fi özelliği bilgisayarıma göre daha vasat halde olduğu için telefonumun Wi-Fi özelliğini pek kullanamıyordum.

Ve imdadıma tamamen rastgele programlara bakarken karşıma çıkan mHotspot programı yetişti.Bu programda mevcut olan internet bağlantınızı telefonlarınızla,tabletlerinizle,ipadlerinizle,diğer bilgisayarlarınızla kısacası Wi-Fi özelliği olan her teknolojik alette kullanmanız mümkün. : )

Kurulum

Öncelikle programımızı bu linkten güvenli bir şekilde indirelim.

Daha sonrasında programımızı çalıştırıp kurulum aşamalarını bitirelim.

Şimdi karşımıza çıkan yerleri şu şekilde dolduralım :

Hotspot Name : “bu kısıma istediğiniz birşey yazabilirsiniz Wi-Fi listesinde burda yazdığınız şey gözükecek”

Password : “bu kısım ise Wi-Fi ağına hangi şifre ile bağlanacağınızı gösteren kısım en az 8 karakterli olması gerekiyor”

Share From : “burada ise hangi ağınızı paylaşmak istediğiniz soruluyor” Eğer tüm işlemlerin sonunda Wi-Fi bağlanmazsa bu kısmı farklı seçenekleri seçerek tekrar bağlanmayı deneyiniz.

Max Clients : “ağa kaç kişinin bağlanmasını istiyorsanız seçebilirsiniz,eğer tek kendiniz kullanıcaksanız değiştirmenize gerek yok.”

Bunları yaptıktan sonra “Start Hotspot” a basalım ve kullanmaya başlayabiliriz.Kolay gelsin.

 

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.