Okumazsan Adam Olamazsın Saçmalığı -,-

Klasik anne-baba sözüdür.Okuyamazsak adam olamazmışız.Hani deseler okuyamazsan alim,bilgili kişi falan deseler amenna,ama eğitim ile adamlığı nasıl bir tutarlar hiç anlamıyorum. -,-

Adamlığın eğitimli olmakla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.En azından okuldaki ders eğitimiyle.Aile ve okuldaki sosyal eğitim farklı tabi.

Bugün annemden duydum bu cümleyi.Aynısını onada anlattım. 🙂 O değilde okumazsam bile elimde bir mesleğim var diyordum.(Yazılım). Liseyi iyi bi şekilde bitirip adam akıllı bir üniversitenin ilgili bölümüne gidemezsem,kendimi geliştiremeyecek,gidebileceğim yerin kısıtlı olabileceğini anladım.

Herşeyin hayırlısı diyorum,bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.