Resimleri Optimize Ederek , SEO Puanınızı Yükseltin!

Websitesi sahipleri için SEO , yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu)’nun yüksek olması önemlidir.Şahsen benim için öyle.

SEO Puanı Yüksek Olursa Ne Olur ?

SEO puanı yüksek ise , Google’ın belirlediği kriterlere uyuyorsunuz demektir.Buda arama motorunda iyi bir yerdesiniz veya iyi bir yere geleceksiniz demektir.

Bu yazıyı yazmamın amacı SEO puanınızı 30’lardan 40’lardan 80 – 90 SEO puanına çıkartmak değil aslında.Sadece bir kritere uymuyorsanız o kritere uyup seo puanınızın bir nebze olsun artmasını sağlayacağım.

Peki Ne Öneriyorsun ?

Websitenizdeki resimleri optimize etmenizi öneriyorum.Optimize ederseniz hem alandan tasarruf etmiş olacaksınız hemde SEO puanınızı yükseltecesiniz.Eğer resimlerinizi optimize etmek istiyorsanız önermekle kalmayıp birde nasıl optimize edebileceğinizi göstereceğim.

Sevgili NMB , Lafı Uzatmayıp Ne Yapacağımızı Söyler Misin Lütfen ?

dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 O zaman hemen ne yapacağınıza geçelim ;

  • Öncelikle bu adrese giriyoruz.
  • Web site adresimizi yazıp analiz etmesini bekliyoruz.
  • Karşımıza web sitemiz ile ilgili çeşitli bilgiler geliyor.Altında ise neler doğru , neler yanlış bize gösteriyor.
  • Eğerki resimlerinizin sıkıştırılması gerekiyorsa yani ( Optimize images kısmı kırmızı ise ) o kısma tıklayın.
  • Daha sonra hangi resimlerin sıkıştırılması gerekiyorsa , resim url’sinin yanında bulunan “See optimized version” a tıklayarak sıkıştırılmış resim dosyasını indirip önceki resim dosyanız ile değiştiriniz.

Bunları yaptıktan sonra SEO puanınız bir nebze olsun artacaktır.Bu dersimizinde burada sonuna geldik.Bir sonraki derste görüşmek üzere.

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir