WordPress Eklentisiz Son Tweet Gösterme

Önceden daha kolay yapılabiliyordu aslında bu olay.Daha sonrasında Twitter’in yapmış olduğu api güncellemesi ile beraber artık eski kodlar bir işe yaramıyor.Peki nasıl yapabiliriz derseniz öncelikle bu adresten yeni bir uygulama oluşturmamız gerekiyor.

Doldurmamız gereken bir kaç yer var boş alanları aşağıdaki örneğe benzer şekilde dolduruyoruz.

Name: Uygulamanızın İsmi – Örneğin ; Nazimmertbilgi.com Son Tweet
Description: Uygulamanızın Açıklaması – Örneğin ; Nazimmertbilgi.com Son Tweet Uygulama
Website: Uygulamanızı Kullanacağanız Websitesi – Örneğin ; http: //nazimmertbilgi.com

Daha sonra kuralları kabul edip güve nlik kodunu girdikten sonra Create your Twitter application butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra karşımıza gelen sayfaki Consumer key ve Consumer secret yazan yerlerin karşısındaki değerleri bir yere not ediyoruz. Daha sonra sayfanın altındaki Create my access token butonuna tıklıyoruz. Bu sefer de bize Access token ve Access token secret adında iki değer veriyor. Bunları da diğerlerinin yanına not ediyoruz. Elimizde 4 adet değer olacak.

Daha sonrasında ise buradan son tweeti çekmek için gerekli olan dosyamızı indiriyoruz ve içindeki dosyayı aktif olan WordPress temamızın içine atıyoruz.

Temamızın functions.php dosyasını açıyoruz ve ?> kodundan önce şuradaki kodu ekliyoruz.

Daha önce not aldığımız 4 değeri ve Twitter kullanıcı adını değiştirin ve kaydedin.

Son olarak son tweeti göstermek istediğiniz yere şu kodu ekleyin ;

<?php son_tweet(); ?>

Evet , son tweetiniz belirlediğiniz yerde gözüküyor. : ) Bir sonraki yazıda görüşmek üzere , kolay gelsin.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.