Facebook’a Hareketli Kapak Fotoğrafı Ekleyin !

Bu konuyu ilk önce Fatih Hüner adlı kişinin websitesinde gördüm ve çok hoşuma gitti.Gerçekten güzel bir buluş.Çoğu kişi belkide bunu kullanmaya başladı bile 🙂

Nasıl yapılır ?

Profilinize hareketli resim yüklemek için ise şu yolları takip ediyorsunuz.Profilinize giriniz.Durum güncelleme bölümünden Önemli Gelişmelere kısmına tıklayın Sağlık Ve Sıhhat seçiyoruz.Oradan birşeyi bıraktı işaretliyoruz ve isim bölümüne örnek sigara v.s yazın ve sağdan resim yüklerken de nasıl kapak resimi id değiştiriyorsak aynı sistemi buradada uyguluyoruz.(Alıntıdır)

Bu yöntem ile hareketli resiminizi kapak fotoğrafı yapabiliyorsunuz.

Yapamayanlar için video :

Kaynak : http://fhuner.com/facebook-hareketli-kapak-tasarimi.html

Google'den Gelen Aramalar

  • hareketli kapak fotoları
  • facebook hareketli kapak fotoğrafları
  • facebook hareketli kapak fotoğrafları nasıl yapılır
  • hareketli facebook kapak fotoğrafları
  • facebook hareketli kapak
Continue Reading

4 Adımda Facebook Reklamlarından Kurtulun !

Son haftalarda Facebook kullanıcıları haberleri olmadan profillerinde yayınlanan reklamlar yüzünden çileden çıktı. Ancak küçük bir işlem sonrası bundan kurtulabilirsiniz.

Facebook, bizden habersiz profilimizde reklamlar paylaşıyor. Hatta farkında değiliz bizim adımızaarkadaşlarımızın profilinde de paylaşıyor bu reklamları.
Sayfanızdan hesap ayarları bölümüne girerek bu reklamları engelleyebilirsiniz.

(Not: Sadece sizin engellemeniz profilinizde arkadaşlarınızın reklamını engellemez. Ancak sizin adınıza, bir başka arkadaşınızın sayfasında reklamı engeller)
İŞTE YAPACAĞINIZ İŞLEM
Hesap Ayarları > Facebook Reklamları > Üçüncü Şahıs Reklamları Ayarlarını Düzenle > “Hiç Kimse ” yaparsanız problem ortadan kalkıyor.

 

Continue Reading

Facebook İnsan Yüzünü Tanıyacak !

Instagram’ı satın almasından sonra borsada umduğunu bulamayan Facebook, yeni şirketleri bünyesine katma yoluna yöneliyor. Sızan bilgilere göre Facebook, daha önce fiyatta anlaşamadığı Face.com’la masaya oturdu.

Facebook’ta Photo Finder ve Photo Tagger olmak üzere iki uygulaması bulunan Face.com için Facebook’un onlarca milyon doları gözden çıkaracağı bildirildi. Bir adet uygulama geliştirme arayüzü yayınlamış olan firma, fotoğraftaki kişinin ruh halini ve yaşını da tahmin edebiliyor.

 

Continue Reading

Facebook Zaman Tünelinden Çıkma !

Evet arkadaşlar benimde kendi facebook hesabımda yapmış olduğum büyük bir hata Facebook Zaman tüneli.

Zaman tünelinin çıkma  amacı insanların Facebook’a katıldıkları ilk günden itibaren neler yaptıklarını tek tuşla görebilmenizdir.Zaman tünelinden çıkmak için çok şeyler söylendi ama çoğu kullanıcı Facebook hesabını kötü amaçlı insanlara kaptırdılar.Ben onlara inanmamıştım zaten fakat Zaman Tünelinden çıkmayı çok istiyordum.

Dün forumları gezerken bir baktımki Facebook Zaman Tünelinden çıkma diye bir yazı yazmışlar.Onlara inanıyorum çünkü webmaster arkadaşlarım yalan söylemezler diye düşünüyorum.Neyse konuda geçen basit işlemi yaptım ve gerçektende oldu.Fakat şöyle birşey var.Sadece kendi bilgisayarınızda gözüküyor zaman tünelinden çıktığınız.Diğer kişiler sizi hala zaman tünelinde görüyor.

Eğer arkadaşlarınızada zaman tünelinden çıktığınız göstermek istiyorsanız biraz sonra diyeceğim şeyi arkadaşınızın bilgisayarınada uygulayın.

Evet şimdi yapacağımız şeye geçelim Çok basit aslında.

Eklenti Chrome ve Firefoxda çalışıyor.

Timeline’ı Firefox ile kapat!

Timeline’ı Chrome ile kapat!

Ve şu resimdeki t’ye tıklayın açık yapın :

Google'den Gelen Aramalar

  • zaman tünelinden çıkma
  • facebook zaman tnelinden kmak
Continue Reading

800 Milyon Üyesi Var Ama Gözü Bu Ülkelerde !

 

Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook dünyanın her yerinde kullanılılıyor.Ama 6 ülke varki Facebook o ülkelerdeki daha kral olabilmiş değil.

Brezilya’nın en büyük arkadaşlık sitesi olan Orkut’u 2011 Aralık döneminde geçmeyi başaran ve Brezilya’nın bir numaralı ismi olan Facebook’un önünde şimdi de Rusya, Polonya, Japonya, Çin, Güney Kore ve Vietnam var. Bu ülkelerin koşulları gereği henüz Facebook diğer ülkelerde olduğu gibi popüler değil.

 

 

Japonya’da ise insanlar Facebook’tan Twittter’i daha az kullanıyorlar.Zaten Twitter’ın Facebook’tan önde olduğu tek ülke de yine Japonya’dan başkası değil. Kendi arama motoru Baidu’yu tercih eden ve Google’ın ikinci planda olduğu Çin’de Facebook’ta aynı kaderi paylaşıyor. Çin’in en popüler sosyal ağ sitesi daha çok gençlerin ilgi gösterdiği ve 480 milyon kayıtlı üyeye sahip Qzone.

800 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunan Facebook, son olarak 2011 Aralık döneminde 36 milyon üyeyi kendisine çekerek ülkenin bir numarası oldu.

Kaynak:http://www.veteknoloji.com/800-milyon-uyesi-var-gozu-bu-ulkelerde-49624–.html

Continue Reading