Yararlı 10 WordPress Eklentisi !

Hepimiz biliriz dünyanın en çok kullanılan blog sistemi Wordprees’dir . Peki biz bu Wordprees’i nasıl daha yararlı hale getirebiliriz ? Hiç düşündünüz mü ? Biz Wordprees’i daha yararlı yapmak için bir konu düzenledik sizleri yormadan başlıyoruz .

 • 1 ) Akismet

Akismet Wordprees için yapılmış spam engelleme eklentisidir . Kişisel siteler için hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz . Yalnızca sizden Akismet’i Etkinleştirmeniz için Api anahtarı ister Api anaharını elde etmek için ise Akismet.com’a kayıt olmanız yeterlidir. İndirmek İçin Tıklayın.

 • 2 ) Google XML Sitemaps

Kod bilginiz yoksa sizin için en iyi Wordprees eklentisidir . Siteniz için site haritası oluşturup arama motorlarına gönderir ve ayarları admin panelinden ayarlanabilir . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 3 ) W3 Total Cache

Bu eklenti performansınızın artmasını sağlar ve sitenizin açılış süresini kısaltır . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 4 ) Secure WP

Sitenizin güvenlik sorunlarını test eden bir eklentidir . Ayrıca bu eklenti sayesinde sitenizi hızlı bir şekilde daha güçlü hale getirebilirsiniz . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 5 ) SEO Friendly Images

Eklentinin isminden de anladığınız gibi SEO arkadaşı resimler üretiyor yani sitenize yüklediğiniz resimlere otomatik olarak etiket ve açıklama ekliyor . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 6 ) Wassup

Wordprees için yapılmış bu eklenti sayesinde sitenizde kullanıcıların nerede olduklarını , ne yaptıklarını kolayca izleyebilir , görebilirsiniz . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 7 ) Seo Ultimate

SEO için en önemli eklentimize geldik . Bu eklenti size her şeyi düzenleme imkanı sunuyor . Robots.txt dosyasından baştan açıklama ve etiket yazmaya kadar her şeyi düzenleyebilirsiniz . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 8 ) WP Touch

Sitenize hep bilgisayardan girecek değiller ya bunun için sizde bu eklenti ile sitenizin mobil versiyonunu oluşturmalısınız . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 9 ) WP DB-Backup

Bu harika Wordprees eklentisi sayesinde sitenizin yedeğini alabilirsiniz hatta o kadar profesyonel bir eklenti ki zamanlanmış yedekleme bile yapabilirsiniz . İndirmek İçin Tıklayın.

 • 10 ) Wordfence Security

Yine bir güvenlik eklentisi ile karşı karşıyayız bu eklenti size sitenizde oluşan tehlikeyi anlık olarak gösterir indirmenizi tavsiye ederim . İndirmek İçin Tıklayın.

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir

3 yorum

 1. Bizde bir çok sitemizi WordPress ile oluşturduk. Yukardaki bir çok eklentiyide hemen hemen her sitemzide kullanıyor ve faydasınıda görüyoruz. Seo Ultimate eklentisini hiç kullanmadım favorim All In Seo 🙂

 2. Kullandığım birçok eklenti bu listede var ayrıca Wassup eklentisinin bu kadar yararlı olduğunu düşünmemiştim.

  Teşekkürler