Hakkımda

Son güncelleme : 30.01.2018

Adım Nazım Mert , soyadım ise Bilgi.1998 yılının Ekim ayında Karaman’da dünyaya geldim.2011 yılından bu yana ise Antalya’da ikamet ediyorum.

Üniversite öğrencisi , blog yazarı ve diğer yazılım platformlarına nazaran bir web yazılımcısıyım.

Ayrıca Microsoft Certified Solution Developer (MCSD) ünvanına sahibim.

Bilgisayar ile ilk olarak 2005 yılında tanıştım ve web dünyasına 2008’den bu yana üretici konumdan bakmaktayım.

13.12.11 tarihinde nazimmertbilgi.com adlı siteyi kurdum ve dikkatimi çeken bazı olayları , teknolojiyi , yazılım ilimlerini  elimden geldiğince okuyucularıma aktarmaya çalışıyorum.

2014 yılında Bilge Adam Akademi, Yazılım ve Veritabanı Programlama bölümünü üstün başarı ile tamamladım, ardından hemen sektöre atıldım.

C#.Net‘e, özelliklede MVC 4 ve sonraki MVC serilerine hakimim. ( Mobile’de Apache Cordova ile yazıyor, ve kendimi Xamarin’de geliştiriyorum. )

18.10.18 tarihinde Rukiye Bilgi ile beraber dünya evine girdim.  ♥ 🙂  ♥

 

HANKOOK ( Engineering Communication Platform )

2017 yılının yaz aylarında başladığımız bu projeyi olabilecek en kısa zamanda bitirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu projeyi benim ortaya çıkarmamı isteyen ve desteğini esirgemeyen değerli proje yöneticim Gökben Bey’e teşekkürlerimi sunarım.

Proje Detayı: Bu yazılım, tüm dünyadaki Hankook Saha Mühendisleri‘nin birbirleri ile aralarındaki iletişimi, birbirlerine soru sorabilmelerini, dosya aktarımlarını, haftalık raporlarını, gelecek planlarını kaydedebildiği bir web yazılımıdır. Yazılım 12 farklı ülkedeki saha mühendisleri tarafından kullanılmakta ve geliştirilmeye devam edilmektedir.

 

HANKOOK 2 ( Return Management Program )

Proje Detayı: 2018 yılının Mayıs ayında kullanıma sunduğumuz bu proje, tüm dünyadaki Hankook bayilerine, ( Tüm Dünyada 1000 bayi ) müşterilerinin lastik şikayetlerini takip edebilme olanağı sağlıyor. ( Şikayet Takip Yazılımı ) Yazılım bayiler tarafından hergün kullanılıyor. An itibariyle 13 farklı dilde çalışıyor. Bir önceki projede olduğu gibi bu dünya projesini de benim ortaya çıkarmamı isteyen ve desteğini esirgemeyen değerli proje yöneticim Gökben Bey’e teşekkürlerimi sunarım.

 

TÜBİTAK BİLİM FUARI 2016

2016 TÜBİTAK Bilim Fuarı Programına Mobil Matematik adlı Mobil yazılım ile katıldık. Windows – Web – Mobil üçlüsüyle bir uygulama ürettik ve öğrencilerin kullanımına sunduk. Bu program sayesinde öğrenciler telefon aracılığı ile kendi sınıf düzeylerine uygun Matematik sorularını yanıtlayabiliyor ve gene telefon aracılığı ile sonuçlarını detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyorlardı. Uygulama 2 Günlük Fuar kapsamında 100’e yakın kişi tarafından detaylı olarak test edildi. ( Proje il valisi tarafından ilgiyle takip edilse de okulumuz bu projeyi tamamen görmezden gelmiştir. : Liseye yeni başlayacak gençlere buradan küçük bir tavsiye verelim. Lise ortamı olabildiğince saçma bir ortamdır. Bu saçmalığı en verimli şekilde geçirmek yani kötünün iyisi durumuna getirmek için iyi bir lise seçmeniz şarttır. )

 

 Projelerim

Windows Yazılım Projelerim ( 1 )

C#.Net İle Dizüstü Bilgisayar İçin Şarj Kontrol Programı

C#.net ile dizüstü bilgisayarınız için şarj kontrol nasıl yapılır sorusuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

-Web Yazılım Projelerim ( 6 )

Neolsam.net – Türkiye’nin Meslekî Bilgi Platformu

Neolsam.net , Türkiye’de meslekî bilgi alanında , en detaylı bilgiyi barındıran , en güvenilir ve en fazla ziyaret edilen web sitesi olma amacıyla önemli bir günde , 19 Mayıs 2014 tarihinde yayına açıldı.Ziyaret etmek için tıklayabilirsiniz.

TayRent – Gelişmiş Araç Kiralama Web Yazılımı

Araç Kiralamak isteyen kişilerin , araç kiralama işlemlerinin yanı sıra , birbirleriyle arkadaşlık kurmalarını , mesajlaşmalarını , durum ve fotoğraf paylaşımında bulunmalarını , paylaşılan durum ve fotoğraflara beğeni ve yorum yapılabilmesini sağlayan TayRent Araç Kiralama Yazılımı‘nı hazır hale getirdim. ( 17.06.2015 )

2015 İftar Vakitleri Web Yazılımı

(24.06.2015) – ASP.NET MVC Framework5 kullanarak , 2015 İftar Vakitleri Web Yazılım’ını hazır hale getirdim.Bu yazılımda kullanıcının seçtiği şehire göre bütün iftar vakitleri kullanıcıya sunulmaktaydı.Ayrıca, bu yazılımı geliştiricilerin , ASP.NET MVC Framework5 ve JSON kodlarından bilgi almaları , projeyi geliştirmeleri ve proje üzerinde istedikleri gibi değişiklikler yapmaları için , yazılımın kodlarını herkese açık ortamda geliştiriciler ile paylaştım.Projenin kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.

MorKoyun E-Ticaret Mantığında Gelişmiş Web Yazılım

1 aylık bir zaman içerisinde Domates Bilişim adına yazılımını ürettiğim MorKoyun Web Yazılımı’nda ziyaretçi istediği yöreye göre, gıda sipariş edebiliyor, yemek tariflerini inceleyebiliyor, sitede kendi yemek tarifini paylaşabiliyordu.Ayrıca baştada belirttiğim üzere 1 ay içerisinde hazır hale gelen MorKoyun Web Yazılım’ında, Facebook ile kayıt ve giriş, sipariş sepeti, çoklu dosya yükleme, ve birbirine bağlı olan gelişmiş etiket sistemide bulunuyordu.

Kelimekokeni.com – Kelimenin kökeni ve daha fazlası!

(22.12.2015) kelimekökeni.com ziyaretçilerine, sistemde bulunan kelimeler hakkında, başta kelime kökeni olmak üzere çeşitli bilgiler sunar.

kelimekökeni.com’un kuruluş amacı, insanların diledikleri zamanda ulaşabileceği bir kelime arşivi oluşturmaktır.Gün geçtikçe sisteme yeni kelimeler eklenerek, sistemin kelime haznesi artırılmaktadır.

İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ödevtasarım.com – Ödev kapaklarını tamamen ücretsiz ve online tasarla!

Öğrencilerin, ödev kapak tasarımlarını web üzerinden ücretsiz ve online bir şekilde onlarca tasarım üzerinden yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir.

Türkiye’nin alanındaki en gelişmiş sistemi olmasının yanında, üyelerine birçok kolaylık ve imkanı tamamen ücretsiz bir şekilde sunar.

İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mobil Yazılım Projelerim (4)

Mobil Matematik

Untitled-3

Ihvan-ı İdrak ( Akıl Erdiren Dostlar ) gururla sunar.

Nazım Mert Bilgi ve Recep Kuru’dan TÜBİTAK için geliştirilmiş bir yazılım projesi olan Çağlayan Mobil Matematik, Çağlayan Anadolu Lisesi öğrencilerine Matematik alanında kendilerini test etme olanağı sunuyor.

Yazılım sayesinde öğrenciler, kendi sınıf düzeylerine uygun soruları yanıtlıyor ve mobil yazılım sayesinde sonuçlarını detaylı bir şekilde takip edebiliyor.

 Meslek Testi

Meslek Testi uygulaması, Şubat 2017’de, mesleklere olan eğiliminizi tespit etmek için yayınlanmış bir mobil uygulamadır. Uygulamada özgün ve ince detaylar içeren 25 soru bulunmaktadır. 25 soruya vereceğiniz, sizin açınızdan doğru olan cevaplar, aslında hangi meslek gruplarına eğilimli olduğunuzu gösterecektir.

farketmesende ilgin var?
Uygulamanın sloganı olan “farketmesende ilgin var?”, ilgi duyduğunuzun farkında olmadığınız meslek gruplarının sonuçlarınıza yansıyabileceğini ima eder.

Uygulamayı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tamindir.com‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 Mesafe Hesaplayıcı

Mesafe Hesaplayıcı uygulaması, belirlediğiniz başlangıç ve bitiş noktasına gitmeniz için size seçenekler sunar.

Arabayla, bisikletle ve yürüyerek bitiş noktasına kaç kilometre gideceğinizi ve gideceğiniz bu yolda ne kadar süre harcayacağınızı saniyeler içerisinde size gösterir.

Bunun yanı sıra, başlangıç noktasından bitiş noktasına gitmek için size yol tarifi verir.

Başlangıç ve bitiş noktası arasında ne kadar mesafe olduğunu sevdiklerinizle paylaşabilmenizi sağlar.

Uygulamayı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 Ertelemee!

Ertelemee! yazılımı, Kasım 2017’de yayına açılmış bir mobil uygulamadır.

Yazılım sayesinde, “bunu bir yere yazayım, kesin unuturum” dediğiniz herşeyi cep telefonunuzdan ya da tabletinizden takip edebileceksiniz.

Görev uyarı tarihleri belirleyerek, yazılımın sizi otomatik olarak uyarmasını sağlayabileceksiniz.

Erteleme özelliği ile, bir görevi ne kadar ertelediğinizi görebilecek, detaylı olarak inceleyebileceksiniz.

Uygulamayı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

11 yorum

  1. Seni tebrik ediyorum kardeşim… Yaşından gelen duruma bakıyorum da diğer arkadaşlarına taş çıkartıyorsun. Emeklerin, yazıların ve makalelerin çok güzel… Kendini geliştiriyorsun ve daima ilerliyorsun… Tebrik ederim seni ve başarılarının devamını dilerim…

  2. Başarılarının devamını diliyorum kardeşim, seninle çalışmak, “üretmek” benim için büyük bir zevk. Öğreten, üreten, sorgulayan akla saygılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir