Bilgilendirici Yazı: Bir Facebook Virüsü Daha!

Facebook’taki virüs herkesi avlamaya başladı. Kullanıcıların güvenliğini tehdit eden bu virüs kullanıcıların profilini ele geçiriyor ve tüm kişisel bilgilerinize ulaşıyor. Bunun yanında sizden şifrenizi bile istiyor ve hesabınıza sahip olabiliyor.
Uygulamaya tıklamış iseniz sizden şifrenizi vermeyin çünkü Facebook ‘’Bu Siz misiniz ? , Doğrulama gerekiyor gibi uyarılarda bulunuyor’’.
‘’Erkek Tuvaletine Kadın Girerse’’ şeklinde uygulama herkesin profiline bulaşmaya başladı. Söz konusu zararlı yazılımdan kurtulmak için bu önlemlerimizi dikkate almanız gerekiyor.
Sonu htm. Html. Gibi uzantılar ile belirtilen linklere bulaşmamanız , tıklamamanız gerektiği bildirildi.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

One thought on “Bilgilendirici Yazı: Bir Facebook Virüsü Daha!”

  1. Önceden hacker değil lamerler facebook hesaplarını böyle hackliyorlardı şimdi ise virüs halinde yayılmaya başlamış. Bilgilendirme için teşekkürler.

Comments are closed.