Ev Yapımı Kilo Aldırıcı Nasıl Hazırlanır?

Kilo almak isteyen zayıf insanlar için beslenmenin önemini bilmeyeniniz yoktur ancak biz yine de kısa bir özet geçelim. Kilo almak için tüketilen sağlıksız besinler size sağlıksız şekilde kilo aldıracaktır. Kilo hedefinize ulaştığınızda sarkık bir vücut mu olsun istersiniz yoksa düzgün fit ve estetik bir vücut mu? Elbette ikincisini istersiniz o halde fastfood tarzı besinlere değil sağlıklı kilo aldıran yiyeceklere yönelmeniz gerekmekte. Ancak bazen bu bile yeterli olmayabiliyor ve besin takviyelerine yönelebiliyoruz. Her ne kadar bu gıda takviyeleri sıklıkla kullanılıp tavsiye edilse de bazı okurlarımız yine de kullanmak istemeyebilir. Bu durumda ise evde hazırlanabilen kilo aldırıcı içecekler sizler için biçilmiş kaftan olacaktır. Dilerseniz lafı çok uzatmadan tarifimize geçelim:

Malzemeler:  500 gr süt, 2 yumurtanın beyazı, 2 tane muz ve 2 tatlı kaşığı süzme bal

Hazırlanışı: Sütü bir kaba boşaltın ve yumurtanın beyazlarını ekleyin. Muzu ise ufak parçalar halinde keserek kasenin içerisine diğer malzemelerin üzerine ekleyin. Ardından balı ekleyin ve bir çırpıcı veya mikser yardımıyla iyice karıştırın.

Bu evde hazırladığımız weight gainer yani kilo aldırıcı içecek ile toplamda 33 gr protein ve 73 gr karbonhidratı vücudunuza almış olacaksınız üstelik sağlıklı bir biçimde. Buradaki 33 gr olan protein miktarı 1 porsiyon tavukta bulunan protein değeri ile aynıdır. Bu içeceği gece yatmadan 1 saat öncesinde düzenli olarak tüketirseniz kilo almaya başladığınızı fark edeceksiniz. Yumurta beyazı sevmeyenleriniz varsa onun yerine bıldırcın yumurtası da ekleyebilirsiniz.

Kaynak makale

 

bu bir sponsor yazısıdır..

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir