Google Adwords’a Reklam Verme !

İlk önce “Adwords Nedir ?” sorusuna cevap verelim :

AdWords; bilinen en büyük arama motoru olan Google’ın doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitesi sahipleri adına uygulamış olduğu bir “açık arttırmalı reklam sistemi“dir.

Adwords’un genel olarak ne sağladığını anladıysak Google Adwords’a nasıl kaydolup ödeme yollarını ayarlayabiliriz onu anlatalım :

Yeni bir Adwords hesabı almak için tıklayınız.

Adwords kaydınızı yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapınız.Ödeme yönteminizi seçiniz.

Not : Eğer elinizde Adwords ekibinin göndermiş olduğu reklam kuponu var ise ödeme yöntemlerinden “Manuel Ödemeler”e tıklayıp en altta bulunan promosyon kodu girin yazısının karşısına promosyon kodunuzu giriniz.Daha sonra ilerleyiniz.

Şimdi ise reklam verme konusunu anlatalım :

Yeni bir “Kampanya” ve “Kampanya Grubu” oluşturunuz.

Ardından yazı veya resim reklam hangisini oluşturacaksanız tıklayınız.

Reklam ayarlarını yapmak basittir.

Anahtar kelimeler seçerken ;

Websitenize uygun,alakalı kelimeler seçmeye özen gösteriniz.Ve daha çok anahtar kelime girmelisiniz.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra eğer reklamınız bir yetkili tarafından onaylanırsa reklamınız yayınlamaya başlayacaktır.

 

 

 

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

One thought on “Google Adwords’a Reklam Verme !”

  1. Merak ettiğim bir konuydu. Ancak dizi veya film sitelerinin kullandığı reklam sirketlerine reklam vermek daha cazip gibi…

Comments are closed.