İskender Pala’dan OD..

335162-3-4-c84b9Bir Yunus Emre romanı olan OD,Yunus’un başından geçen olayları,acıları,hasreti ve aşk yolunda katedilen meşakatli konuları güçlü bir anlatımla okuyucularıyla paylaşmıştır.Dönemin zorlu koşullarında insan sevgisi ve aşk ateşinin her zorluğun üstesinden geldiğini anlayan Yunus bir çok dönemde yaşayan zaatlarlardanda aldığı ilim bilgi ve hakikat derslerinden sonra insanlığa karşı sorumlu bulunduğu manayı keşfeder.Bunu şiirsel bir anlatımla yapar Yunus..

Bu yolda çok acılar çekmiş birçok yakınını kaybetmiş içinden bitmek bilmeyen bir hasretle yürümüştür.Birçok dergaha uğrayan içinde bulunan aşkı Taptuk Emre yanında uzun süreli zor günler geçirdikten sonra kendini bulmuştur.Kendini bilen Rabbini bilir manasına ermiş,birçok zaat yanında ve şiirleriyle halk arasında çok bilinir olmuştur.

Yunus Emre bir örnek teşkil eder Rabbe giden Allah’ın razı olduğu yollardan birine nail olmuştur.Bu yol aşk yoludur bu yol fedakarlık yoludur..

Herkese okumasını tavsiye ederim.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.