İzledim, Üç Harfliler 3 : Karabüyü

Siccin ve Musallat serisinin yönetmeni Alper Mestçi’den bir yerli korku filmi Üç Harfliler 3 : Karabüyü.

Uzun zamandır yazı yazmadığımı farkedince geçen günlerde sinemada izlediğim Üç Harfliler 3 : Karabüyü filmini sizlerle paylaşayım dedim. Filmde neler olduğunu telif hakları nedeniyle paylaşmayacağım ama film hakkında bir kaç bilgiyi sizlere sunacağım.

ucharfliler

Siccin 1 ve Siccin 2 filmlerini sinemada izlemiştim. Alper Mestçi yerli korku filmi alanında gerçekten iyi bir isim. Sağlam hikayeleri, profesyonel kamera çekimleri ve filmin sonunda hiç beklenmeyen şeylerin çıkması izlediği bir filmi bir daha izletiyor insana.

Siccin 1 ve Siccin 2 gayet güzel filmlerdi ve bende Üç Harfliler 3’ün de Alper Mestçi’ye yakışır bir film olmasını bekliyordum. Film baştan son kısmına kadar mükemmel ilerliyor, korkudan havaya zıpladığınız sahneler size sunuluyor ama ama…

İşte herşey bana göre filmin sonunda bitiyor. Film sonu sanki 10 dakikada yazılmış ve çekilmiş gibi duruyor. Siccin serisindeki gibi sonunda şaşırtıcı bir durum yok. Filmdeki karakterler ilginç bir şekilde ölüyor ve neden öldükleri de tam bir şekilde belli olmadan..

ucharfliler2

Filmin fragmanının yayınlandığı YouTube’da benimle aynı görüşe sahip kişiler ile karşılaştım. Alper Mestçi bir film yönetmeni olarak ilerleyen filmlerinde umarım buna dikkat eder. Çünkü biz onu son dakikada film içerisinde şaşırtma konusunda iyi biliyoruz, biliyorduk. Ama Üç Harfliler 3 : Karabüyü filminde bu durumu izleyiciye yansıtamadı, sağlık olsun.

Eylül ayında çok sevilen Siccin serisinin 3.filmi vizyona giriyor. Fragmanı oldukça iyi görünüyor, umarım ortaya iyi bir film çıkmıştır. Eylül ayında arkadaşımla bu filme gitmeyi planlıyorum. Siccin 3 hakkında gözlemlerimi de bir başka blog yazısında sizlerle paylaşırım.

Bir başka blog yazısında görüşmek üzere, kendinize iyi bakın..

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.