Klarnete Merak Sardım :)

2-3 aydır yoğun olarak bir konuya merak sardım.Merakım nereden başladı tam olarak hatırlayamasamda bir anda Hüsnü Şenlendirici hayranı oldum çıktım.Yazın Çağrı abinin sitesi suskumru.com’un video bölümünde bir klarnet müziği vardı,sürekli açıp dinliyordum.O müzik,klarnet sesi kulağıma çok hoş gelmişti.Şimdilerde ise sürekli Hüsnü Şenlendirici dinliyorum.Klarnet almak istiyorum ancak daha flüt bile çalamıyorum 😀

Bu arada flüt dedimde flütle çalınan müzikleri araştırdığımda karşıma “Hasretinle Yandı Gönlüm” adlı müzik geldi ve çok beğendim.

Klarnet fiyatlarına baktım ama geneli 1-2 bin TL civarında gözüküyor.Bu arada hani olur ya mesela beats kulaklık almak istersiniz hemen yazarsınız Google’ye “evde beats kulaklık yapma” diye,işte bende hemen evde klarnet yapımı yazdım ve karşıma ilginç ama bir o kadarda üretici bir video çıktı izleyelim :

Şimdi ise kulağımın yüksek derecede alışmış olduğu o Hüsnü Şenlendirici müziklerine gelelim.

http://www.youtube.com/watch?v=8-X3v8FFoqI

http://www.youtube.com/watch?v=b1KcgqMn1D0

 

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir

4 yorum

 1. Ben de bir süre Bb (Si Bemol) klarnet çaldım Nazım. Yardımım dokunacaksa yardım etmek isterim. Belirtmek istediğim bir kaç nokta var.

  1. Bb klarnet fiyatları 250 liradan başlar (Sıfır)
  2. Serkan Çağrı’yı da dinlemelisin.
  3. Şu havuçtan klarnet yapma olayı güzelmiş belki denerim yakında 🙂
  4. Şu anda Youtube’a bir video yüklüyorum (Blok flüt çaldım) İzlersen sevinirim. Suskumru’ya da koyacağım.

  1. Abi bu dediğin klarnet türü daha doğrusu klarnet türleri ne işe yarıyor yani klarnet türlerine göre seste farklılık mı oluşuyor ? Tabiki dinlerim.