O değilde ben nasıl sınıf geçtim?

9.sınıfa çok büyük hayaller ile başlamamıştım aslında.Tek gayem lise yükünü bir an önce üstümden atıp yazılım konusunda dahada ilerlere gitmekti.

Ancak bunun sağlanması içinde eğitimsel başarıların yeri varmış onu öğrendim.Okul hayatımla ilgili önceden sizlerle paylaşmış olduğum bu yazıda  , ilk dönem 13 tane zayıfımın olduğunu ve 13 zayıfı 5 zayıfa düşürdüğümü belirtmiştim.

 

Ardından 2.dönem başlamıştı ancak bende ders çalışma gibi birşey hala mevcut değildi.Öyle ya da böyle , bir şekilde 9.sınıfı bitirip(sorumlu derslerim olsa dahi) gelecek seneye 10.sınıftan başlamak istiyordum.

 

Yazılılar ve performans ödevlerinin ardından her iki dönemin derslerinin toplamında 4 yada 5 zayıfım bulunuyor.Normalde ortalama tutmadığı takdirde 3 adet zayıf hakkı bulunuyor ve gelecek yıl bu dersler verilmediği takdirde sınıf tekrarı yapılıyor.

 

Ortalama notu ise şu anda 50.Benim iki dönem ortalaması ise 51 ya da 52 tutuyor.Dün seçmeli ders seçimi ve devamsızlık için izin alırken müdür yardımcısı ortalama ile sınıfı geçtiğimi söyledi.

 

Bakalım seneye neler olacak , kim öle kim kala:)

Bu içeriklerde ilginizi çekebilir