Plansız Hareket ve Sonuçları

Bu makaleyi uzun süredir şikayetçi olduğum bir meseleyi aktarmak için yazmaya karar verdim.

Şikayetçi olduğum konu ; Lisenin eğitim görmeye başladığım ilk gününden itibaren plansız , düzensiz ve son zamana bırakılan işleri.

Anlatayım..

Geçenlerde “Tübitak Bilim Şenliği” adı altında okulda küçük çaptada olsa öğrenciler , çeşitli bilim dallarında , yaptıkları istişareler ve çalışmalar sonucunda elde ettikleri ürünlerin sunumunu gerçekleştirdiler.

İnanın ne açılışta özel bir heyecan vardır ne de kapanışta.Alakasız , duygusal müzikler mi dersiniz , açılıştaki öğrenci yer düzensizliği mi dersini , son anlarda oluşturulduğunu tahmin ettiğim açılış konuşması mı dersiniz , açılış konuşmasından anlam çıkaramamamız vesaire vesaire!

Her haliyle plansız ve düzensiz bir organizasyondu!

Öğrencilerin sundukları hakkında pek yorum yapmak istemiyorum.Sebebi ise imkanlarının kısıtlı olması.Ancak sanırım şunu söyleyebilirim ki yaklaşık bir 200 yıl sonra Almanya ilim seviyesine gelebiliriz:)

Sanırım her alanda bu düzensizliği sürdürüyoruz.Yada ben öyle düşünüyorum.

Hala hatrı sayılır spor aktiviteleri vs. bir başarıya sahip değiliz.

Küçük çapta 1.’likleri 2. ve 3.’lükleri alkışlamaya devam ediyoruz…

Muhtaç olduğun güç , damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Bir sonraki blog yazısında görüşmek üzere , Allah’a emanet olun.

Nazım Mert Bilgi

11.05.2015 / 21:44

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.