Tarla Maceralarım :)

Merhabalar Karaman’a geldiğim yaklaşık 1 aydan beri tarlalardan tarlalara gidiyorum.Önceki sulama sistemi gerçekten zor ve vasat durumdaydı.Bu sene dayım damlama sistemini kullanarak kerdedir,kulak yapmadır hiç uğraşmadan mısır tarlasına damlama yöntemiyle su verebiliyor.

Pancar tarlası ise yağmurlama yöntemiyle sulanıyor.Parklarda bulunan sürekli dönüp çimleri sulayan fıskiyelerin biraz daha gelişmiş modu pancar tarlasında kullanılıyor.

Zor bile olsa toprağı seven birisi zorluk vs tanımıyor.Dayımların New Holland TD65D ve Kuba ÇİTA 125 motorlu taşıtları var.Traktörü sürmesi çok kolay lakin motosiklette dönemeçlerde hafif sıkıntılarım var kalkışı,vitesi vesaire öğrendim.

Bi 4-5 gün sonra tekrar Antalya’ya döneceğim.BilgeAdam’da kurs başlıyor.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılım ilmine olan merakımı 2013'de fealiyyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

3 thoughts on “Tarla Maceralarım :)”

Comments are closed.