WhatsApp Girişimi : Whatsim

Ünlü mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp , yeni bir girişime imza attı.

SMS’lere verilen ücret derdini ortadan kaldırarak , internet altyapısıyla kullanıcıları arasında ücretsiz mesajlaşma olanağı sunan WhatsApp , internetin bulunmadığı ortamlarda WhatsApp‘a erişimin olmamasını ya da internet sebebiyle elde edilen yüksek faturaları ortadan kaldırmak için 150 ülkede geçerli olan sim kartı çıkardı.

 

WhatSim olarak adlandırılan bu girişimde WhatsApp , 400’den fazla operatör sağlamış durumda.Ve 150 ülkede geçerli olacak WhatSim , Türkiye‘de de kullanılabilecek.

 

Sim kartı telefonunuza takdığınızda internet bağlantısı gerekmeksizin WhatsApp kullanıcıları ile mesajlaşabileceksiniz.Ancak fotoğraf , video ve ses kaydı göndermek istediğinizde , kredi sistemi devreye giriyor ve mevcut kredinizden kullanım miktarınıza göre kredi düşüşü yaşanıyor.

Kredileri WhatSim‘in websitesinden temin edebileceksiniz.

 

WhatSim‘i almak istiyorsanız , bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.