Youtube’a Video Teyp Özelliği Geldi

Eskiden evlerinizde kullandığınız VHS video kasetlerini artık bir kenara bırakmış veya unutmuş olabilirsiniz ama Youtube bu noktada video kaset kayıtlarının 57. yıldönümü şerefine yepyeni bir özelliği devreye sokarak tüm kullanıcılarına o eski günleri hatırlatmaya niyetli gibi görünüyor.

Site üzerinde bazı videoları izlerken karşınıza çıkacak olan video teyp moduna aktifleştir butonu sayesinde VHS video kasetlerini izlediğini o eski günlere döneceksiniz.

youtube video teyp

Yeni ortaya çıkan bu özelliğin temelindeki cihaz ise 14 Nisan 1956 tarihinde Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından tanıtılan dünyanın ilk resmi video kaset kaydedicisi olan Ampex VRX-1000 modeli.

Eğer tarihin tozlu sayfalarında yerini alan bu cihaz hakkında daha çok bilgi almak isterseniz, İngilizce bir kaynak olan ve Charles P. Ginsburg tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.

Kaynak : http://www.tamindir.com/youtubea-video-teyp-ozelligi-geldi_h-3366/

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

One thought on “Youtube’a Video Teyp Özelliği Geldi”

Comments are closed.