CSS ve JavaScript Dosyalarını Sıkıştırma

Google’ın site hız ölçe aracı olan Page Speed’de websitemin hızını artırmak için yapmam gerekenleri okuyor,bir yandanda araştırmalar yapıyordum.Css ve JavaScript dosyalarını sıkıştırmam gerektiğini söyledi sevgili Google.

Nasıl çözebilirim diye düşünürken , Yui Compressor adı verilen bir sıkıştırma sistemine denk geldim.Yui Compressor, dosya sıkıştırma işlevi görüyor.Hatta sıkıştırma işlemlerini online olara bir websitesinden,dosya yükleyerek,kodu direkt olarak girerek yada sıkıştırmak istediğimiz kodun bulunduğu url’yi vererek sıkıştırma işlemini gerçekleştirebiliyor,bilgisayarımıza zip olarak indirebiliyoruz.

Site Adresi : tıklayınız.

Siteye girdikten sonra dosya yükleyerek,kodu direkt olarak girerek yada sıkıştırmak istediğiniz kodun bulunduğu url’yi girerek sıkıştırma yapabilirsiniz.

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.