Google’nin 14.Doğumgünü

Bugün (27.09.2012) dünyanın en büyük arama motoru olan Google’nin doğum günü !

Google’nin 14.Doğum günü için hazırladığı Doodle gerçekten çok dikkat çekti.

ABD merkezli arama motorunun ana sayfasını açanlar, 14. yıla özel hazırlanan bir doğumgünü pastasıyla karşılaşıyor. Üzerindeki mumlar önce görünmez biri tarafından üflenen, sonra yavaş yavaş yenen ve biten pastanın altından ”Google” yazısı çıkarken, altında da Google’ın yaşını gösteren mumlar beliriyor.

”Doodle” olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar, 1999 yılından bu yana Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanılıyor.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yeralan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İşte Google’nin 14 Doğum gününe özel Doodlesi :

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

2 thoughts on “Google’nin 14.Doğumgünü”

  1. Logo güzel olmuş da daha farklı olabilirdi. Çünkü Google daha önce çok farklı logolar ile karşımıza çıkmıştı.

Comments are closed.