Ölümden Sonra Facebook Var Mı?

Arkadaşlar başlığı gördüğünüzde bir an garibinize gidecek biliyorum.Ama böyle bir uygulama var.

Ölüm kimsenin üzerinde pek fazla düşünmediği bir konu.Ama buna rağmen ülkemizde ve dünyada bir çok kişi vasiyetlerle,yaptırdıkları sigortalarla ölümlerinden sonra bazı şeylerin nasıl olması gerektiğini kontrole almaya çalışıyorlar.

Bildiğiniz gibi günümüzde sosyal ağlar çok populer,ve Facebook’ta da ölüm konusundan bağımsız düşünülmesi artık mümkün değil.

Yeni bir Facebook uygulaması yapan “If I Die”ın kurucusu Eran Alfonta böyle düşünüyor. Bu ilginç uygulama ölümünüzden sonra Facebook üzerinden son bir veda mesajı yayınlamanızı sağlıyor.

Ugulamayı yüklüyoruz ve hem yazılı hemde bir adet video çekerek ve güvendiğiniz 3 kişiye seçerek yapabiliyorsunuz.Siz öldükten sonra bu 3 kişinin sizin öldüğünüzü doğrulanması bekleniyor ve 3 kişide doğrularsa yazı ve video profilinizde paylaşılıyor.

Birkaç ay içerisinde 100 binin üzerinde kişi tarafından kullanılmaya başlanan uygulama şimdiden popüler hale gelmiş gibi görünüyor. Ama umarız uzun süre kimse tarafından kullanılmak zorunda kalmaz…

Posted by Nazim Mert Bilgi

Adım Nazım Mert, soyadım ise Bilgi. 98 yılında Karaman'da doğdum, 2011 yılından itibaren Antalya'da ikâmet ediyorum. Yazılıma olan merakımı 2013'de faaliyete geçirdim ve 2015 yılı yazında Bilge Adam Akademi'den "Üstün Başarı" ve "Microsoft Certified Solution Developer" ünvanıyla mezun oldum. 2011 yılından itibaren ise, siz değerli ziyaretçilerimi en iyi içeriği sunabilmek için, bu blog'da bazı gözlemlerimi ve bazı ilimleri paylaşıyorum.

One thought on “Ölümden Sonra Facebook Var Mı?”

Comments are closed.