İzledim, Üç Harfliler: Beddua

Uzunca bir aradan sonra bu blog yazısıyla sizinle beraberim. Normalde bu yazıyı geçen ay kullanıma sunduğumuz projemiz olan “aklimatakilanlar.com” da yayınlayacaktım ancak RA‘nın tavsiyesi üzerine, uzun süredir blog yazısı girmediğim kişisel web sitem nazimmertbilgi.com’da yayınlamaya karar verdim.

Yerli korku filmlerini yakında takip ettiğimi takipçilerim rahatlıkla anlayabilirler. 7. yılına ulaşmaya çok az kalan bu blog sitesinde geçmişte birçok korku filmi incelemesi paylaştım. Yerli korku filmlerini izledikçe de paylaşmaya devam edeceğim.

Bugün ki film inceleme yazısına, Alper Mestçi’nin son filmi olan “Üç Harfliler: Beddua” konu olacak. Hatırlarsanız bir önceki film olan “Üç Harfliler 3: Karabüyü” nün de yönetmenliğini Alper Mestçi üstlenmişti. “Üç Harfliler 3: Karabüyü” adlı filmin incelemesi için şu yazıma da göz atabilirsiniz.

Continue Reading

İzledim, Üç Harfliler 3 : Karabüyü

Siccin ve Musallat serisinin yönetmeni Alper Mestçi’den bir yerli korku filmi Üç Harfliler 3 : Karabüyü.

Uzun zamandır yazı yazmadığımı farkedince geçen günlerde sinemada izlediğim Üç Harfliler 3 : Karabüyü filmini sizlerle paylaşayım dedim. Filmde neler olduğunu telif hakları nedeniyle paylaşmayacağım ama film hakkında bir kaç bilgiyi sizlere sunacağım.

ucharfliler

Siccin 1 ve Siccin 2 filmlerini sinemada izlemiştim. Alper Mestçi yerli korku filmi alanında gerçekten iyi bir isim. Sağlam hikayeleri, profesyonel kamera çekimleri ve filmin sonunda hiç beklenmeyen şeylerin çıkması izlediği bir filmi bir daha izletiyor insana.

Siccin 1 ve Siccin 2 gayet güzel filmlerdi ve bende Üç Harfliler 3’ün de Alper Mestçi’ye yakışır bir film olmasını bekliyordum. Film baştan son kısmına kadar mükemmel ilerliyor, korkudan havaya zıpladığınız sahneler size sunuluyor ama ama…

İşte herşey bana göre filmin sonunda bitiyor. Film sonu sanki 10 dakikada yazılmış ve çekilmiş gibi duruyor. Siccin serisindeki gibi sonunda şaşırtıcı bir durum yok. Filmdeki karakterler ilginç bir şekilde ölüyor ve neden öldükleri de tam bir şekilde belli olmadan..

ucharfliler2

Filmin fragmanının yayınlandığı YouTube’da benimle aynı görüşe sahip kişiler ile karşılaştım. Alper Mestçi bir film yönetmeni olarak ilerleyen filmlerinde umarım buna dikkat eder. Çünkü biz onu son dakikada film içerisinde şaşırtma konusunda iyi biliyoruz, biliyorduk. Ama Üç Harfliler 3 : Karabüyü filminde bu durumu izleyiciye yansıtamadı, sağlık olsun.

Eylül ayında çok sevilen Siccin serisinin 3.filmi vizyona giriyor. Fragmanı oldukça iyi görünüyor, umarım ortaya iyi bir film çıkmıştır. Eylül ayında arkadaşımla bu filme gitmeyi planlıyorum. Siccin 3 hakkında gözlemlerimi de bir başka blog yazısında sizlerle paylaşırım.

Bir başka blog yazısında görüşmek üzere, kendinize iyi bakın..

Continue Reading